منو

نحوه انتخاب کاتر پلاسما CNC

کاربر گرامی 1402/03/21

5 نکته برای انتخاب برش پلاسما CNC مناسب برای پروژه ی شما
به دنبال دستگاه برش پلاسما هستید؟ احتمالاً سؤالات زیادی دارید. قبل از شروع جستجوی راه حل مناسب، کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که راه حل مناسب را برای فروشگاه خود انتخاب کرده اید. در اینجا چند عامل برای در نظر گرفتن وجود دارد.

شماره 1: اندازه بشقاب و ورق


اندازه صفحه نقطه شروع هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه انتخاب برش پلاسما CNC است. برای تعیین حداکثر اندازه صفحه باید برش دهید، خواه 4 x 8، 8 x 10، 10 x 40 یا ورق باشد.

هر مدل ماشین می تواند طیف وسیعی از اندازه های مختلف را تحمل کند. با این حال، اگر اندازه ای که باید برش دهید خارج از آن محدوده باشد، باید به مدل بزرگتر تغییر دهید.

حداکثر ضخامت صفحه نیز برای تعیین مدل ماشین مناسب استفاده می شود. برخی از مدل ها به دلیل اندازه پلاسمایی که می توانند حمل کنند یا حداکثر ضخامتی که می توانند پاک کنند، محدود می شوند.

در نهایت، مشخص کنید که چه تعداد ورق باید بپوشانید. اکثر دستگاه های برش اندازه ای دارند که عرض یک صفحه را پوشش دهند. اما برخی از مغازه‌ها یا مراکز خدمات فولادی با تولید بالا ممکن است به اندازه کافی پهن دستگاه را بخواهند تا دو صفحه را در کنار هم برش دهند. این بدان معنی است که شما به یک زیرانداز مدل بزرگتر نیاز دارید.

به همین ترتیب، بیشتر ماشین‌ها دارای ریل‌هایی هستند که به اندازه کافی بلند هستند تا یک یا چند صفحه را از انتها به انتها بپوشانند. اما عرض دستگاه به یک دلیل ساده مهمتر است: تقریباً همیشه می توانید ریل بیشتری اضافه کنید، اما نمی توانید دستگاه را پس از ساخته شدن عریض تر کنید.

شماره 2: مناطق کاری

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفته شود، چیدمان مناطق کار است. ساده ترین دستگاه پلاسما CNC فقط یک منطقه کار دارد، به این معنی که میز برش پلاسما CNC به اندازه کافی برای یک صفحه در یک زمان بزرگ است. اما این بدان معناست که هنگامی که برش صفحه را تمام کردید، دستگاه در حالی که قطعات برش خورده و ضایعات را تخلیه می کنید، بیکار می ماند و سپس یک صفحه تازه را بارگذاری می کنید. این برای مغازه های کوچک یا محیط های کم تولید خوب است.

با این حال، بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند کارایی ماشین‌های صنعتی را با امکان بارگیری و تخلیه در حین برش، افزایش دهند. بنابراین آیا یک میز برش پلاسما CNC بزرگ یا دو میز برش مجزا دارید؟ خواه یک جدول آب باشد یا یک میز رو به پایین، هر کدام قابل قبول است.

گاهی اوقات وجود یک منطقه باز بین میزهای برش پلاسما برای دسترسی به خدمات راحت است. فضای اضافی بین نواحی برش همچنین به جلوگیری از ضربه زدن به دستگاه برش پلاسما CNC با صفحه ای که از جرثقیل تاب می خورد در حین بارگذاری میز کمک می کند.

بنابراین فاصله بین یک صفحه و صفحه بعدی باید حداقل فاصله پارک ماشین، به علاوه کمی اضافی باشد. هرچه فضای بیشتری را ترک کنید، ایمن تر خواهید بود. به خاطر داشته باشید، هر چند، هر فوت طول ریل اضافی برابر است با مقداری هزینه اضافی و فضای کف استفاده شده، بنابراین همیشه یک معاوضه وجود دارد.

شماره 3: ابزارهای فرآیند


داشتن ایده خوبی از اینکه به چه نوع ابزارهای فرآیند برش نیاز دارید نیز به شما در تصمیم گیری در مورد یک مدل کمک می کند. آیا فقط به یک یا دو ایستگاه پلاسما نیاز دارید؟ آیا یک مشعل سوخت اکسی یا شاید چهار یا هشت عدد از آنها می خواهید؟

هرچه ابزار بیشتر باشد، دستگاه پهن تر می شود. این صرفاً به دلیل فضایی است که هر ابزار روی دروازه اشغال می کند و همچنین نیاز به «برش متقاطع» است.

به عنوان مثال، در مورد ماشینی با یک مشعل پلاسما و چهار مشعل سوخت اکسی فکر کنید. برای برش صفحه با عرض 10 اینچ، مشعل پلاسما باید بتواند کل صفحه 10 اینچی را برش دهد.

شما باید حداقل یکی از چهار مشعل سوخت اکسی را بخواهید که کل صفحه را نیز متقاطع کند. در نتیجه، شما به فضایی روی دروازه نیاز دارید تا هر چهار مشعل سوخت اکسی در کنار آن پارک شوند در حالی که آن مشعل پلاسما صفحه را می پوشاند. به همین ترتیب، شما به فضایی در سمت دیگر دروازه برای پارک ایستگاه پلاسما نیاز دارید در حالی که یکی از ایستگاه های سوخت اکسی صفحه را می پوشاند.

اگر شروع به اضافه کردن ابزارهای بیشتری کنید، مانند پلاسما دوم، ابزار نشانگر، یا مشعل های سوخت اکسی بیشتری، دستگاه می تواند حتی بزرگتر شود. یک ایستگاه مورب به ترکیب اضافه کنید و حتی به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. اکثر آنها 24 تا 36 اینچ برش متقاطع روی دستگاه می گیرند.

شماره 4: نرم افزار


اهمیت برنامه نویسی و نرم افزارهای تودرتو را دست کم نگیرید. حتی برای یک فروشگاه کوچک که در آن به قابلیت‌های تودرتو نیاز ندارید، همچنان باید بتوانید کد برنامه را برای اجرای CNC ایجاد کنید.

امروزه بسیاری از CNC های جدید دارای قابلیت های برنامه نویسی داخلی هستند، مانند کتابخانه های شکل یا ویرایشگرهای دستی برنامه. بسیاری نیز این توانایی را دارند که یک فایل DXF یا فایل DWG را وارد کرده و آن را در M- و G-Code “پس از پردازش” برای CNC اجرا کنند. حتی در این صورت باید بدانید که چگونه می‌خواهید آن فایل‌های CAD را برای وارد کردن CNC ایجاد و ویرایش کنید.

طیف وسیعی از امکانات از کنترل ارتفاع و سرعت برش گرفته تا نرم افزار CAM وجود دارد. با این حال، اگر نتوانید برنامه‌هایی برای اجرای آن ایجاد کنید، دستگاه بی‌ارزش است، به همین دلیل است که هنگام برنامه‌ریزی برای خرید یک برش پلاسما CNC، کنترل‌ها و نرم‌افزار CNC را فاکتور بگیرید.

شماره 5: گزینه ها


گزینه های بی شماری وجود دارد که باید در نظر بگیرید وقتی می خواهید چگونه یک برش پلاسما CNC را انتخاب کنید. اینها شامل سیستم پلاسما، چرخه وظیفه، ایستگاه های سوخت اکسی، دروازه، نرم افزار، میز، گرد و غبار و غیره است.

بهترین گامی که می توانید بردارید این است که خود را در مورد گزینه های خود از قبل آموزش دهید. این به شما کمک می کند تا انتخاب های آگاهانه ای داشته باشید که بیشترین سود را برای تجارت شما دارند.

این ممکن است به معنای انتخاب گزینه‌های سطح بالاتری باشد که هزینه اولیه بیشتری دارند اما ظرفیت برش، کیفیت برش و بهره‌وری را بهبود می‌بخشند. یا شاید مجبور باشید یک انتخاب مقرون به صرفه تر و سطح پایه داشته باشید که با همه زنگ ها و سوت ها همراه نباشد. این به شما بستگی دارد که در مورد آنچه در دسترس است – و هزینه و فایده هر کدام – بدانید تا تصمیم درستی برای خرید بگیرید.

برای انتخاب بهتر و مناسب ترین محصولی که به آن احتیاج دارید با کارشناسان فروش راک ولد مشورت کنید و سپس خرید کنید.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
فروشگاه اینترنتی راکی ولد
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فروشگاه اینترنتی راکی ولد